Premiéra filmu Hurvínek a kouzelné muzeum děti nadchla - 31.08.2017

 

Slavnostní premiéra filmu Hurvínek a kouzelné muzeum se konala v úterý 29. srpna v Praze. Tři premiérové sály v multikině Cinestar na Andělu zaplnili děti i dospělí a všichni měli možnost ještě před začátkem promítání poznat tvůrce, kteří pro ně Hurvínkovou dobrodružství připravili. Velké ovace sklidili především jezdci na originálních hurvínkovských koloběžkách – režisér Martin Kotík, zpěvák Pepa Vojtek, jehož na premiéru doprovodil jeho syn a herec Martin Dejdar, kterému moderátorka večera, herečka Tereza Kostková udělila čestný titul „Trubka večera“. Martin totiž slavnostní uvedení tvůrců doprovázel velmi intenzívními zvuky koloběžkové trubky.

 

Na premiéře samozřejmě nechyběli zástupci Divadla Spejbla a Hurvínka – Martin Klásek, který obě postavičky mluví již čtyřicet let, Ondřej Lážnovský, který skvěle nadaboval Žeryka a také draka a samozřejmě Denisa a Miki Kirschnerovi, kteří zavzpomínali na svou maminku, nezapomenutelnou dabérku Máničky a paní Kateřiny Helenu Štáchovou. Právě jí je také film Hurvínek a kouzelné muzeum věnován. A nesmíme zapomenout na představitele Chytráka Viléma Udatného a Jana Vondráčka, který skvělým způsobem propůjčil hlas hlavnímu záporákovi Bastorovi.

A jaké byly ohlasy?  Dětem se film líbil a jasným favoritem se stala scéna, kdy Žeryk ve snaze probudit spícího draka ho kousne do ocasu! Hurvínek a kouzelné muzeum tedy na své koloběžce vyráží do všech českých kin.

Dalši novinky