Film

Všichni je znáte jako loutky – nyní k vám přicházejí jako hrdinové nového celovečerního animovaného 3D filmu! Hurvínek a kouzelné muzeum je dobrodružná komedie ze současnosti určená pro celou rodinu. Roztomilý rošťák Hurvínek, jeho otec pan Spejbl, kamarádka Mánička a pejsek Žeryk, ti všichni se nyní poprvé objevují ve 3D. Čeká na ně zcela nový a originální dobrodružný příběh, zasazený do kouzelného světa loutkového muzea, nacházejícího se uprostřed historické Prahy.

Naši hrdinové se potkají s více než stovkou nových vedlejších postav v mnoha nejrůznějších pestrých lokacích, ve filmu je přes 40 různých prostředí. Zažijí spoustu dobrodružství, akce, napětí a nevyhnou se ani nebezpečí. Aby uspěli, musí použít své klasické zbraně – chytrost, soudržnost a především svůj osobitý a originální humor.

Hurvínek a kouzelné muzeum přichází do kin po víc než osmi letech příprav a tvorby. Půjde o největší animovaný film realizovaný ve střední a východní Evropě. Na filmu po celou dobu úzce spolupracovalo Divadlo Spejbla a Hurvínka, jeho čelní představitelé Helena Štáchová a Martin Klásek také namluvili hlasy všech hlavních hrdinů. Na namluvení dalších rolí se podílely české herecké a dabingové hvězdy, mimo jiné Martin Dejdar, Petr Rychlý, Jiří Lábus, Ondřej Lázňovský, Jan Vondráček, Ota Jirák a Vilém Udatný. Hurvínek a kouzelné muzeum vznikal ve spolupráci s renomovanými zahraničními tvůrci, jedním z autorů scénáře je Dán Jesper Møller, scénárista a režisér filmu Asterix a Vikingové. Na výrobě filmu se podílejí i přední animační studia z Belgie a Ruska.

Film Hurvínek a kouzelné muzeum byl po celou dobu připravován tak, aby pobavil děti i dospělé. Přijďte se i vy setkat se starými známými ve zcela nové podobě, v příběhu plném humoru, akce, napětí a dobrodružství. Film můžete vidět v kinech už od 31. 8. 2017.